Έκανε τα εύκολα δύσκολα

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2010, 20:37

Η σύνθεση του Απόλλωνα κόντρα στους Αμπελόκηπους:

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας, που επιβλήθηκε 3-2 των Αμπελοκήπων, πιο εύκολα απ’ όσο δείχνει το τελικό σκορ.

Σε μέτρια επίπεδα, πάντως, κυμάνθηκε η απόδοσή μας στο μεγαλύτερο διάστημα του 90λέπτου, σε ένα παιχνίδι όπου ο δυνατός αέρας εμπόδισε τις προσπάθειες των παικτών και των δύο ομάδων.
Μόλις στο 9ο λεπτό, από γύρισμα του Κουφού και πλασέ στην κίνηση από τον Παπουτσή έγινε το 1-0 και η εικόνα του ματς έδειχνε ότι η συνέχεια θα ήταν απλή υπόθεση. Στο 18’ ισοφαριστήκαμε, αλλά δύο πολύ όμορφα σε εκτέλεση τέρματα από τον Γιαννόπουλο, στο 32’ και το 44’, έστειλαν τον Απόλλωνα με προβάδισμα δύο τερμάτων (3-1) στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Η ομάδα μας είχε υπό τον έλεγχό της το παιχνίδι και στην επανάληψη, απέτυχε όμως να πετύχει κι ένα τέταρτο γκολ, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Στο 85’ έγινε το 3-2, χωρίς όμως περαιτέρω συνέπειες.
Ουσιαστικά από το παιχνίδι αυτό κρατάμε τους τρεις βαθμούς και την επιστροφή στις νίκες, με στόχο να κάνουμε το δύο στα δύο και στους αγώνες που απομένουν (Προμηθέας εκτός, Αρμενική εντός) πριν τη διακοπή των Χριστουγέννων.