Ήττα στις λεπτομέρειες

Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2010, 10:14

Η σύνθεση του Απόλλωνα κόντρα στον Παράδεισο:

Τη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Απόλλων Χαλανδρίου την Κυριακή, πάλι με το ίδιο σκορ (2-1) και εκτός έδρας, όπως είχε συμβεί στη Χρυσούπολη.

Αντίπαλός μας αυτή τη φορά ήταν ο Παράδεισος, που με το… καλημέρα στο ματς (1’) απέκτησε προβάδισμα στο σκορ. Μετά το αρχικό σοκ, ο Απόλλωνας πήρε τον έλεγχο και γρήγορα έφτασε στην ισοφάριση, με πολύ ωραίο πλασέ του Κουφού με το δεξί. Μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου ήταν η ομάδα μας που πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και απειλούσε με οργανωμένες προσπάθειες, ενώ οι αντίπαλοί μας όσες φορές έγιναν επικίνδυνοι ήταν μέσω «στημένων» φάσεων.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας μπήκε σχετικά νωθρά και το παιχνίδι ισορροπούσε σε μια λεπτή κλωστή. Φαινόταν ότι η ομάδα που θα έβαζε το γκολ θα ήταν και εκείνη που θα είχε το πάνω χέρι για τη νίκη. Πιο αποτελεσματικός ο Παράδεισος σκόραρε στο 67’ σε κόρνερ και με νύχια και με δόντια κράτησε ως το τέλος το 2-1 κι ενώ ο Απόλλωνας τα έπαιζε όλα για όλα, σπαταλώντας τις δικές του ευκαιρίες.

Τίποτα δεν χάθηκε φυσικά και το ζητούμενο είναι αυτή η ήττα να πεισμώσει τους παίκτες της ομάδας μας, εν όψει και του επόμενου παιχνιδιού με τους Αμπελόκηπους στην έδρα μας.