ΝΕΟΙ: Νίκησαν και τις απουσίες

Τρίτη 15 Δεκεμβρίου 2015, 12:40

Νέα Ιωνία – Απόλλων 0-1Πρεμιέρα με νίκη για την ομάδα των Νέων στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ.
Σε ένα ματς που η ομάδα μας κατέβηκε χωρίς 10 βασικές επιλογές, όχι μόνο πήρε τη νίκη επί της Νέας Ιωνίας με 1-0, αλλά στάθηκε πολύ καλύτερα από τον αντίπαλο, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να ανεβάσει το δείκτη του σκορ.

Κύριος εκφραστής ο Θαλασσέλης, που σε τρεις περιπτώσεις δεν κατάφερε να κερδίσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα (στη μία έστειλε την μπάλα στη ρίζα της δεξιάς δοκού). Το σκορ τελικά άνοιξε στο 65' ο Κουβαρδάς, στην παρθενική του εμφάνιση με την ομάδα και έχοντας περάσει ως αλλαγή πέντε λεπτά νωρίτερα.

Στο 73' η ομάδα μας στάθηκε άτυχη όταν για δεύτερη φορά η μπάλα χτύπησε στη συμβολή των δοκών έπειτα από πλασέ του Δημάκη. Επόμενος αγώνας με Κρόνο εντός έδρας.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Μητρόπουλος, Σαράντος, Κουτσούκος, Καραχάλιος, Καραούζας Παντ., Θεοδωρακόπουλος, Χρηστάκης (58' Κουβαρδάς), Κρόι, Θαλασσέλης (62' Γεωργούτσος), Συγγρός Β. (68' Δημάκης).

Soccerlink

Επιστροφή στις πολύ καλές εμφανίσεις για τους Εφηβους, που επιβλήθηκαν 4-2 των Βριλησσίων κι ενώ το σκορ ήταν 1-2 στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, με δύο γκολ που δεχθήκαμε από ατομικά λάθη.

Σκόραραν για την ομάδα μας οι Χατζής, Βήχος, Αλεξανδράκης και Κολυβέρης.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μπαριάμ, Χατζής, Σαντοριναίος, Ηλιόπουλος, Κρητικάκης, Γεωργίου, Κολυβέρης, Ντισεμέν, Ρήγος, Γέμελος, Παπακωνσταντής, Βήχος, Μεντί, Δαφαλιάς, Στούνος.

Άνδρες: τελευταίος αγώνας
Σάββατο, 19 Μαΐου3-1ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ