ΠΑΙΔΕΣ (προημιτελικά): Απόλλων - Νέα Ιωνία 1-0

Σάββατο 11 Μαΐου 2013, 20:10

Εοεοε Απόλλωνας!!!

Next station... Σούρμενα! Η τρομερή παρέα των παιδιών του Γιάννη Γουρδουμπά, πέρασε ακόμα μία... πίστα και με το 1-0 επί της Νέας Ιωνίας έφτασε στα ημιτελικά της Αθήνας! Σκόρερ ο σπουδαίος Στέφανος Γκάνιας, απίστευτη όλη η ομάδα!


Αν και χωρίς τους δύο βασικούς της εξτρέμ (ο Συγγρός γύρισε το πόδι του στο ζέσταμα, ο Καλαϊδής ήδη τραυματίας), η ομάδα Παίδων του Απόλλωνα επικράτησε πιο εύκολα απ' όσο δείχνει το σκορ (1-0) και δικαιωματικά πήρε την πρόκριση για τις τέσσερις καλύτερες αθηναϊκές ομάδες!

Ο Απόλλωνας ξεκίνησε δυνατά και έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων, έδειξε ότι θα ήταν αυτός το αφεντικό του αγώνα. Η πίεσή μας απέδωσε καρπούς στο 33', όταν έπειτα από ατομική προσπάθεια του (καταπληκτικού, και σε αυτόν τον αγώνα) Γκάνια, η μπάλα αναπαύθηκε στην αριστερή πλευρά των διχτύων, του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα της Νέας Ιωνίας.

Μετά το γκολ, η ομάδα μας έδωσε χώρο στον αντίπαλο και κράτησε με σχετική άνεση, αφού οι βαθιές μπαλιές ήταν εύκολη υπόθεση για την τρομερή αμυντική μας γραμμή, με τους Κούκο, Πιτσικάλη και Αλεξόπουλο να δεσπόζουν.

Εχοντας πολλούς ελεύθερους χώρους στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες μας ήταν πολύ απειλητικοί, αλλά λόγω απροσεξίας στην τελική πάσα δεν καταφέραμε να πετύχουμε κι άλλο γκολ. Αλλά και αυτό το ένα, αποδείχθηκε αρκετό για να μαζευτούν όλοι στο κέντρο του γηπέδου και να τραγουδήσουν πάλι το «ΕΕΕΕΟΟΕΕΕΟΟΟΕΕ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ», από τον ύμνο της ομάδας!

Καταπληκτική προσπάθεια απ' όλα τα παιδιά, που στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσουν τα Σούρμενα, μια παραδοσιακή δύναμη στο χώρο των ακαδημιών και τα οποία στις προηγούμενες φάσεις απέκλεισαν το Γαλάτσι (2-1) και τον Αγ. Ιερόθεο (4-0), ενώ στον όμιλό τους τερμάτισαν με τον εντυπωσιακό απολογισμό 25 νίκες-1 ισοπαλία και τέρματα 149-15, σε 26 αγωνιστικές!

ΣΥΝΘΕΣΗ

1.   Αναγνωστόπουλος
2.   Αρτσάνος
3.   Πιτσικάλης
4.   Κούκος
5.   Λάμπρου
6.   Αλεξόπουλος
7.   Ατματσίδης (Βελαώρας)
8.   Σκαλτσάς (Τσεσμελής)
9.   Αλετράς (Καπότης)
10. Γκάνιας
11. Τσούπανος (Κουτσούμπας)

12. Κουτσούμπας
13. Τσεσμελής
14. Βελαώρας
16. Συγγρός
17. Καπότης

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική: Κένταυρος – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Τσούπανος)
2η αγωνιστική:
ΑΠΟΛΛΩΝ – Αρης Βύρωνα 1-2 (Βελαώρας)
3η αγωνιστική:
Χολαργός – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-4 (Τσούπανος, Λάμπρου, Κούκος, Καπότης)
4η αγωνιστική:
ΑΠΟΛΛΩΝ – Αγ. Παρασκευή 4-0 (Συγγρός, Τσούπανος, Κουτσούμπας, Βελαώρας)
5η αγωνιστική:
ΓΣ Καισαριανής – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Πιτσικάλης)
6η αγωνιστική:
ΑΠΟΛΛΩΝ – Νεοπεντελικός 3-0 (Γκάνιας 2, Τσούπανος)
7η αγωνιστική:
Ατρόμητος Χαλ. – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Γκάνιας)
8η αγωνιστική:
ΑΠΟΛΛΩΝ – Βριλήσσια 6-1 (Τσούπανος 2, Συγγρός 2, Βελαώρας, Καλαϊδής)
9η αγωνιστική:
Αγιος Θωμάς – ΑΠΟΛΛΩΝ 1-1 (Τσούπανος)
10η αγωνιστική:
Παράδεισος – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-5 (Τσούπανος 3, Γκάνιας, Συγγρός)
11η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Τριφυλλιακός 3-0 ά.α.
12η αγωνιστική: Μελίσσια – ΑΠΟΛΛΩΝ 2-2 (Συγγρός 2)
13η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Χαλάνδρι 1-1 (Καλαϊδής)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Κένταυρος 0-0
15η αγωνιστική: Αρης Βύρωνα – ΑΠΟΛΛΩΝ 1-0
16η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Χολαργός 2-0 (Αλετράς, Αλεξόπουλος)
17η αγωνιστική: Αγία Παρασκευή – ΑΠΟΛΛΩΝ 1-5 (Κούκος, Ατματσίδης 3, Καπότης)
18η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – ΓΣ Καισαριανής 1-0 (Κούκος)
19η αγωνιστική: Νεοπεντελικός – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-4 (Τσούπανος, αυτογκόλ, Αλεξόπουλος, Σκαλτσάς)
20ή αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ – Ατρόμητος Χαλ. 1-0 (Τσούπανος)
21η αγωνιστική: Βριλήσσια – ΑΠΟΛΛΩΝ 1-1 (Γκάνιας)
22η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ - Αγιος Θωμάς 5-0 (Συγγρός, Καλαϊδής, Γκάνιας, Καπότης, Αλετράς)
23η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ - Παράδεισος 6-0 (Αλετράς, Καλαϊδής, Σκαλτσάς, Πιτσικάλης, Ατματσίδης, Λάμπρου)
24η αγωνιστική: Τριφυλλιακός - ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3 ά.α.
25η αγωνιστική: ΑΠΟΛΛΩΝ - Μελίσσια 6-0 (Γκάνιας, Αλετράς 2, Σκαλτσάς, Αλεξόπουλος, Καπότης)
26η αγωνιστική: Χαλάνδρι - ΑΠΟΛΛΩΝ 0-1 (Ατματσίδης)

Φάση των 16: ΑΠΟΛΛΩΝ - Π. Φάληρο 1-1, 4-3 πέν. (Πιτσικάλης)
Προημιτελικά: ΑΠΟΛΛΩΝ - Νέα Ιωνία 1-0 (Γκάνιας)

ΣΚΟΡΕΡ

12: Τσούπανος
8:   Γκάνιας
7:   
Συγγρός
5:   Αλετράς, Ατματσίδης
4:   Καλαϊδής, Καπότης
3:
  Βελαώρας, Κούκος, Αλεξόπουλος, Σκαλτσάς, Πιτσικάλης
2:   Λάμπρου
1:
   Κουτσούμπας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (τελική)













































































































ΘΕΣΗΟΜΑΔΑΒ.ΑΓ.ΤΕΡΜΑΤΑ
1Αρης Βύρωνα692693-22
2ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ622668-10
3Κένταυρος Βριλησσίων622675-21
4Ατρόμητος Χαλανδρίου622669-22
5Χαλάνδρι422661-42
6Αγ. Θωμάς392652-39
7ΓΣ Καισαριανής372643-50
8Νεοπεντελικός312642-60
9Μελίσσια302647-70
10Βριλήσσια282632-53
11Παράδεισος272655-67
12Χολαργός192631-70
13Αγία Παρασκευή122623-84
14Τριφυλλιακός0260-81

" width="650" height="366" frameborder="0" allowfullscreen>




Άνδρες: επόμενος αγώνας
Κυριακή, 25 Νοεμβρίου15:00ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
vs
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
Γήπεδο: ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ)
Άνδρες: τελευταίος αγώνας
Σάββατο, 17 Νοεμβρίου4-0ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
vs
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
Γήπεδο: ΡΟΥΦ
Νέοι: τελευταίος αγώνας
Σάββατο, 17 Νοεμβρίου2-2ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ
vs
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1
Γήπεδο: ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ
e-moto.gr ΕΛΣΑ - SILGAN Διαλεκτικό - Φροντιστήριο Μέσης Εκπαίδευσης I Love Souvlaki Platinum Facility Services Akis Coiffure ΦΕΛΕΚΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ - ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΤΤΙΚΗ Ενοικίαση ιστιοπλοϊκών σκαφών Ταβερνάρης ID SPORTS